Advanced

7 yaşındakiler bilgilerini ve kapasitlerini mavi seri ile geliştirebilirler.
Modeller yalnızca gerçekçi ve rahat anlaşılır değil, ayrıca yapısal olarak oldukça sağlamdır.

AUTOMOBILE    Yaş 7+

Damperli kamyon, araba platformlu çekici veya alçaltılabilen konteynırlı 3 kamyon modeli. Ek olarak bir spor araba, dayanıklı bir arazi aracı ve hoş bir buggy.

Tavsiye edilen eklentiler: Mini Motor Set, Power Motor Set ve Accu Set

Boyutlar: 46,5x8,5x32,0 cm
Parça Sayısı: 350+
Model Sayısı:
8


Bu setle yapılabilen 8 MODEL


POWER TRACTORS     Yaş 7+

Güç Traktörleri

Traktörler ve zirai makineler için çok ayrıntılı hazırlanmış temel kit. Yenilenmiş tekerlekleri olan iki güçlü traktöre, çift akslı römork, şaftlı römork ya da tahıl römorku takılabilir. Hasat zamanı gelince patates toplayıcısı, ekin biçme makinesi, saban ya da tırmık takabilirsiniz. Detayı yapım kılavuzu ile.Bu setle yapılabilen 12 MODEL


SWEEPERS   Yaş 9+

Crumbs on the breakfast table and scraps of paper on the floor of the kid's room—no problem for the five different sweeping machines. The operational models are equipped with up to two high quality and durable foamed plastic brushes. So even dirt on the edges of the curb and in the corners doesn't have a chance. The removable catch container makes it easy to dispose of the waste. This makes cleaning really fun!

Boyut : 46,5x8,5x32,0 cm
Parça Sayısı : 310+


Bu setle yapılabilen
 5 MODELFIRE TRUCKS   Yaş 9+

The six different fire trucks have operational fire extinguishing equipment. The extendable turntable ladder provides the capability to fight fires and conduct rescue at various heights. Here, fast help is guaranteed. The extendable outriggers secure the vehicle for difficult operations. Various models such as the airport fire department with a roof monitor or an implement truck can be assembled. [br][br] A radio message from the headquarters—MOVE INTO ACTION![br][br] Ideal additions: Fire Commander, Power Motor Set, Mini Motor Set, Accu Set, Control Set, Sound+Lights • 6 models • 360 componentes

Boyut : 46,5x8,5x32,0 cm
Parça Sayısı : 360+

Bu setle yapılabilen 6 MODELXL BULLDOZER   Yaş 9+

Blocky tracked vehicles are cleaning up! This construction set offers four bulldozer types, which remain stable during play, with realistic details such as cable winch, dozer blade that can be raised and lowered and nonskid tracks. Mount up, let‘s go!

Ideal additions:

Motor Set XS · Motor Set XM · Control Set · Sound+Lights · Accu Set

  : 46,5x8,5x32,0 cm

: 4

  : 740


SUPER FUN PARK   Yaş 9+

Devasa lunapark modelleri

Bu set ile 3 devasa lunapark modeli yapılabilir. Büyük dönme dolap modeli 70 cm üzeri yükseklikte, zincir bağlantılı atlıkarınca 50 cm e yakın çapta. “Ahtapot” modeli iki zıt dış merkezli dönüşten oluşan gelişmiş çalışma sistemi ile sadece dönme değil aynı zamanda yukarı-aşağı hareket imkanı sunmakta. Detaylı montaj kılavuzu dahildir.

 

Tavsiye edilen eklentiler: Power Motor Set

Boyutlar: 46,5x10,0x39,0 cm
Parça Sayısı: 900+
Model Sayısı: 3


Bu setle yapılabilen 3 MODEL

SUPER CRANES   Yaş 9+

Dikkat: Devler iş başında!
Bir metreden fazla kule yüksekliği ve taşıyıcı kol uzunluğu ile gerçekten ağır yükler için tasarlanmış bir vinç. Taşıma çantası ve tutma sapı ile mobile olarak da kullanılabilme özelliği.


Tavsiye edilen eklentiler: Mini Motor Set, Lights

Boyutlar: 46,5x10,0x39,0 cm
Parça Sayısı: 750+
Model Sayısı: 3

Bu setle yapılabilen 3 MODEL


UNİVERSAL 3    Yaş 9+

40 models, such as vehicles with steering, bulldozer with tracks, crane with cable winch, windmill with reduction gear, allow children a fascinating glimpse into the world of technology while playing. The construction site and fair grounds play worlds with a number of models which can be built simultaneously guarantee a great deal of fun building and playing. The large number of parts leaves maximum leeway for creativity. A MUST for all fischer-technicians For children from age 7

• incl. detailed, easy-to-understand assembly instructions

• Ideal additions: Motor Set XS, Motor Set XM, Power Set

: 46,5x8,5x32,0 cm

:40

:500