Junior

Artık çocuklar ilk inşa başarılarını Junior İnşa Seti ile kutlayacak, yaşı ne olursa olsun oynadıkça
modelleri daha hızlı yapabilecekler.  Anlaşılması kolay montaj açıklamaları ve biraz el emeği ile kamyonlar, taşıyıcılar, vinçler ve daha birçok modeli oluşturabilecekler.
Oynayarak öğrenirken konsantrasyon ve el becerilerini de kullanışlı bileşenler ve çeşitli modeller yardımıyla geliştirebilecekler.


LİTTLE STARTER    Yaş 5+ Starter set for young engineers from age 5. The large, easy-to-hold parts and assembly instructions written specifically for young children ensure quick construction success. Design work with this set develops important skills such as eye-hand coordination as well as gross and fine motor skills. Six models can be built: Dump truck, helicopter, power shovel, van...

 JUMBO STARTER Yaş 5+

Lowboy with crane, airplane, tractor... many different models invite children to build and play. The large, easy-to-hold parts and assembly instructions written specifically for young children ensure quick construction success. Design work with this set develops important skills such as eye-hand coordination as well as gross and fine motor skills. A number of models can be built at the same time.